GO Life Garden

 

Mimari                  : Go Mimarlık

Proje Yılı              : 2016

inşaat Alanı        :  15.000 m2

Konum                 : Tıklayınız.

 

Go Mimarlık & İnşaat’ın 67 konutluk yaşam sitesi projesi olan Go Life Garden, Denizli’nin gelişen bölgesinde hem yatırıma hem yaşama uygun 3 bloktan oluşmaktadır.Denizli’nin yeni yerleşim bölgesi Şemikler’de akıllı sistemlerle donatılmış, modern bir proje; Go Life Garden! 2 çocuk yatak odası,oturma ve mutfak , salon, banyolu ve giyinme odalı yatak odası ile 4+1 dairelerden oluşmaktadır. Kapalı ve açık otoparktan asansöre ve dairelere direkt ulaşım sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Kentsel alanlar geliştikçe, her şehir benzersiz bir yapısal mantık oluşturmaktadır. Bu site bulunduğu mahallenin görünümünü geliştiren örnek bir yapı olmuştur.

5017 m2 arazi üzerinde %75 yeşil alana sahip GO life garden ‘da ortak alanlardan iç mekanlara kadar en ince detaylar GO mimarlık imzası taşıyor…

***Görseller canlandırma amaçlıdır.Proje ve projeye uygun uygulama esastır.***

 

 

 

 

  A-B-C Normal Kat

Tasarladığımız ve inşa ettiğimiz tüm binalarımızda kullandığımız termostatlı yerden ısıtma sistemi, ısı bütün bir döşeme sahasından yayılmakta ve oda içinde homojen bir ısı dağılımı sağladığı için insan yapısına en uygun ve en ekonomik ısınmayı temin etmektedir.

 

  A Blok Örnek Daire

Uygulama ve dekorasyon projelerine uygun mekanlar. Geniş balkonlar ve teraslar. Yazın balkondan gelen çatal bıçak sesleri, mutlu bir aile, arkadaş ortamıyla, kahkahalarla, serotoninle, aydınlıkla, keyifle, muhabbetle, anılarla, özlemle ve her şeyin yolunda olmasıyla ilişkilendiriliyor. Sessizliğin içindeki bu küçük seslere ne büyük anlamlar yüklenebildiğini görmek ve mekanın ruhunun oluşmasında sesin / sessizliğin ne kadar etkili olduğunu deneyimlemeniz dileğiyle:)

 

 


 

Go Life Garden projemizin rahat çalışma alanlarına iş getirmek isteyeceksiniz  Evimiz… birlikte çalıştığımız, oynadığımız ve rahatladığımız bir yer.

Sade ve modern tasarım mutfaklar.

Siz de hemen yerinizi alın
Planlar, alanlar, fiyatlar konusunda bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
İletişim: 0(533) 766 0005 / 0(533) 229 8749

“People ignore design that ignores people.”

Şantiyeden

 

 

 

*Görseller canlandırma amaçlıdır.Proje ve projeye uygun uygulama esastır.*

Devamını Oku

GO 1621

 

Mimari               : Go Mimarlık

Proje Yılı           : 2017

Alan                  : 922 m2

Konum             : Tıklayınız.

 

Denizli’nin merkezi Çınar’da  GO mimarlık tarafından tasarlanan ,  kentsel dönüşüm projesiyle, yaşam ve yatırımın kaliteli olmasını hedeflediğimiz yeni binamızın inşaatı hızla devam ediyor.17 apart daireden oluşan 5 katlı binadaki dairelerin her biri 45 m2 dir.Bunlardan dördü 60 m2 olup çatı katlı ve teraslı dairelerdir.

Merkezde,  gelecekteki mahalle kimliğini geliştirecek örnek  bina , büyük ölçüde değişen  konut ve yatırım  ihtiyacını karşılayacak uygun fiyatlı apart dairelerden oluşmaktadır.Caddeye bakan iki apart ve arkaya bakan iki apartla, her katta 4 bağımsız bölüm vardır. Asansör, yönetmeliklerin gerektirdiği gibi 10 kişilik, digital göstergeli , güvenlik bağlantılıdır.

 

   İç mekanlar

Özel iç mimari çözümlerle, kullanışlı, her türlü ihtiyacı karşılayan birimler elde edilmiştir.Açık mutfaklı yaşama bölümü ve yatak odası, giyinme bölümünden geçilen bir banyo tasarlanmıştır.Yerden ısıtmaya uygun özel zemin ve banyo kapalması  kullanılmıştır.. Her dairenin iki ayrı tv anten alt yapısı, klima alt yapısı vardır.

Mobilya içine yerleştirilmiş kapılar gibi hareketli parçalar, salon, mutfak, banyo, yatak odası gibi mekanların bütünlüğünü korurken, ayrı ayrı kullanılabilen ilave yaşam alanları çıkartmıştır.

 

 

 

 

Dekoratif yalıtımlı cephe kaplamasıyla mantolama yapılarak ısı köprüleri ve kayıpları önlenecek, yere kadar dekoratif korkuluklarla yapılmış, metal çerçeveden oluşan cumba içine oturtulan pencereler aydınlık ve ferah mekanlar yaratacaktır.Tasarladığımız ve inşa ettiğimiz tüm binalarımızda kullandığımız termostatlı yerden ısıtma sistemi, ısı bütün bir döşeme sahasından yayıldığı ve oda içinde homojen bir ısı dağılımı sağladığı için insan yapısına en uygun ve en ekonomik ısınmayı temin etmektedir.

   Çatıkatı İç Mekanlar

 

   Şantiyeden

Radye temel yapılmıştır.Yapının tüm alt alanını kaplayan kalın plak temel olan radye temeller sayesinde yük tüm plan alanına yayılır. Yeraltı yüzey ve sızıntı sularının yanı sıra kar ve buzun erimesinden oluşan sulardan binayı korumak için bohçalama metoduyla yalıtım yapılmıştır.Bohçalama metodu ile bina temeli bir membran tabakası ile çepeçevre sarılarak, yalıtım tabakası hazırlanır ve bu ”bohça”nın içine temel oturtulur.

 

Devamını Oku

GO 237

Mimari              :  Go Mimarlık

Proje Yılı          :  2017

Alan                  :  6150 m2

Konum             :  Tıklayınız.

Denizli Çakmak Selçukbey’de  GO mimarlık tarafından tasarlanan, 18  daireden oluşan 5 katlı binadaki dairelerin her biri 220 m2 dir.Bunlardan dördü 300 m2 olup çatı katlı ve teraslı dairelerdir.Her katta 4 bağımsız bölüm vardır. Giriş, danışma ve karşılama bölümlü, interkom sistemiyle entegre akıllı ev sistemi ile 7/24 güvenlikli bir binadır.Asansör, yönetmeliklerin gerektirdiği gibi 10 kişilik, digital göstergeli , güvenlik bağlantılıdır.Kapalı ve açık otoparktan asansöre ve dairelere direkt ulaşım sağlamak üzere tasarlanmıştır.Her daire için iki otopark bulunmaktadır.

 

İç mekanlar dekorasyon ve detay projelerine göre birinci sınıf malzeme kullanılarak tamamlanacaktır.Şömineli salonlar, kilerli ve yaşam bölümlü mutfak, giyinme ve banyolu yatak odası ve çamaşır odasıyla bir yaşam alanından beklenebilecek her türlü konfor düşünülerek tasarlanmıştır.

“Ömür boyu konforlu yaşamın adresi”

 

Profesyonel ekibimiz tarafından tüm detayları düşünülmüş çizilmiştir.

 

Şantiyeden

Devamını Oku

GO Bağımsız Binalar

 

 

IN THIS HOUSE WE’RE FAMILY LOVE EACH OTHER LAUGH A LOT SING OUT LOUD DO HUGS SMILE SHARE GOOD THINGS FORGIVE QUICKLY DO I’M SORRY SHOW RESPECT PLAY NICE PLAYFAIR DO THE RIGHT THINGS DO YOUR BEST SAY THANK YOU &PLEASE HONEST WITH ONE ANOTHER KEEP YOUR PROMISES BE TRUTHFUL BE POSITIVE BE GRATEFUL BE HUMBLE

Devamını Oku

ladies boots size 8.5 igeuhq

How to Choose The Best Basketball?Basketball is one of the popular sports in the world. This is one of those sports which are being played in every household. Choosing a suitable basketball is not difficult for a person, it is just that he just needs to keep some points in mind while making a choice.

100% Money Back Guarantee cheap canada goose Online Shop, get your cheap canada goose, 60% OFF DISCOUNT & High Quality. Buy Today. Consider consolidating multiple loans, as this can often reduce your monthly payments.You might be tempted to dig into your deposit savings to pay off your loans.How to get on the property ladder: Early steps to get started after Brits spent 51billion on private rent last yearSometimes this strategy can work, but it very much depends on your circumstances. Find a reputable mortgage adviser and speak with them first.Lenders will look at any other major outgoings also, so consider reducing these costs if you can. For example, the insurance market is competitive and you may be able to find a better car or health insurance deal elsewhere.One trick buyers with children sometimes use is to eliminate child care costs by asking the grandparents or other family members for a helping hand.First time buyers in London now paying double to buy a home as deposits soar to 93,000 the solution.

https://www.topcanadagooseoutlett.ca We can manufacture and deliver pint koozies for any kind of requirements and expectations. We follow a definite timeline and customer policy that can help our customers get the best results for their spending. Talk to us and get the pint koozies you want for your business promotion campaigns.

CLEARANCE WAREHOUSE OAKVILLE: This iconic warehouse sale is normally only available in north Etobicoke and Brampton but now Oakville is now Clearance Warehouse territory. Opening tomorrow, Nov. 2, here your chance to save from 30 to 90% off retail on a large variety of items for the home, including dishes, small appliances, housewares, toiletries, health and beauty, toys, gifts, chocolates and more.

Lice are not injurious to health but are simply annoying. Lice infestation, also known as pediculosis, is contagious in nature. It spreads through direct or indirect contact with the host. It’s a magic time on the Nugent Swamp. We live right out here in the middle of a beautiful 2,000 acre swamp here in Michigan. I dedicate my life to what I what I lovingly refer to as an “environmental orgy,” celebrating the responsibility for stewardship.

Gone are the days where metal detecting was looked upon as an old man’s hobby, young and old alike can reap the benefits of detecting, it can be a family affair and there are a few good benefits that come to mind. It can be a peaceful hobby, out in the countryside or on a beach, breathing in all that fresh air, soaking up the scenery all around you, even getting some good exercise by walking and digging. Its fun and certainly will get you more interested in history and your countries heritage..

How long should sex last? Average duration of a sex session revealed and it could be linked to penis shapeWarning graphic content: Are your bedroom romps should be a frantic sprint or a sensual marathon? The secret could be your penis shapeGet the biggest daily news stories by emailSubscribe We will use your email address only for the purpose of sending you newsletters. Please see ourPrivacy Noticefor details of your data protection rightsThank you for subscribingWe have more newslettersShow meSee our privacy noticeCould not subscribe, try again laterInvalid EmailYou be forgiven for thinking that we humans do very little but talk about sex.But even when us amorous apes actually stop talking and get down to business, there still one question haunting us: just how long should sex last?If you Sting or Puff Daddy, you probably say sex should go on for at least the length of a bank holiday weekend.Whilst if you an inexperienced spotty teenager, you probably be delighted if the time taken to complete a dirty deed matches the duration of an average Ariana Grande tune.Now science has weighed in (again) to tell the world exactly how much time they should be spending in the act of physical love: 5.4 minutes.(Image: E+)Participants had to press “start” at the time of penile penetration and “stop” at ejaculation. This was deemed a more effective way of doing it than asking the couple to keep an eye on the clock.”That is as practically awkward as it sounds: participants pressed at penile penetration and at ejaculation,” he added.”You may note this could affect the mood somewhat, and might perhaps not exactly reflect the natural flow of things.”But science is rarely perfect, and this is the best we got.”But surely there more to sex than just penetration and ejaculation? Well, yes but not necessarily if you a scientist looking into duration.”If you a non scientist, you might have once asked yourself, propped against the bedhead after disappointingly quick intercourse, how long does sex last?” Zietsch asks.”A scientist, though, would phrase the same question in an almost comically obscure way: What is the mean intravaginal ejaculation latency time?”I know there a lot more to sex than putting the penis into the vagina and ejaculating, but the rest is not always easy to define (kissing? rubbing? grinding?).”To keep things simple and specific, we just focus on the time to ejaculation.”And the average time that sex lasts for is.This study found that sexy time lasts anywhere between 33 seconds and 44 minutes, with the median time coming in at 5.4 minutes.Why some men last longer than others Zietsch believes penis shape could be behind sex duration in bed.A 2003 study which used artificial vaginas, artificial penises, and artificial sperm (corn syrup), using, found the ridge around the head of the penis is able to scoop out pre existing syrup from the vagina.This could in fact be a primordial function which was used by a man to displace other men’s semen, before they ejaculate..

Devamını Oku

canada goose women’s down coat ksroca

Frankly, I was shocked when I learned he’d been dating Ms. Semi Homemade, Sandra Lee. He comes across as remarkably non sexual. He was just weak in his response. Those accusations coupled with his weak response damaged his career and smeared his legacy. Lott asserted again and again that he wasn’t a racist, and how sorry he was if his comments offended anyone.

MATT BENNING. 5. On a night when the Oilers defence was severely tested, it was the young Matt Benning who perhaps had the best outing. > This is still an incredibly bizarre point:Yeah, bad way to make my point. I know that there is very clear adversarial search for and an adversarial amplification and adversarial provocation of all Elon Musk flaws. This amplification involves a game of telephone in which their is mounting outrage which turns it where it hurts into to critique the proposed engineering solution I trying to introduce reality again in the hope of stopping the mob mentality death threats toward Unsworth and the harming of the mission of electrification of transport.

Every Kiwi knows Sir Edmund Hillary, the first man to conquer the world’s tallest hill. We may not be able to beat that but we can still stand proud when it comes to Australians on mountains. It was an Aussie who was the first non European to win a ski race world cup.

In essence, the agreement should make travel much easier, given Australians don’t need a visa to visit any of the aforementioned countries, and can move freely within the Schengen Area. But the main hit is this: we can only spend a total of 90 days in every 180 day period in those countries. In other words, three months in every six..

click here Someone I know has asked me to help them find a lawyer. Essentially they spent a large amount of money on a necessity that turned out to be unsafe and now they can’t use it. To me, it seems like the seller took advantage of this person’s naivete, low literacy skills and disability.

A: It’s almost standard issue with kittens. They have little immunity at this age, and these diseases are fairly easy to transmit. It’s airborne, it can come from contact with another animal that has it, you can even transmit it on your hands from one kitten to another.

Lizza himself once ran a hot dog stand here, he told Politico. Maybe the Mooch thought local love would prevent Lizza from publishing the more explosive stuff. It didn and now Scaramucci is out of work, but threatening to he told the Huffington Post..

canada goose jackets The bearded iris has three sepals called “standard” which are upright petals and three “falls” which are the pendulous ones that have a spreading or downward droop. Bearded Iris refers to the bristly hairs that emerge from the throat of the flowers. They have a sweet perfume scent..

But then superintendent of Studebaker body prototype department, wrote about the job 30 years ago: with canada goose outlet online us were about 30 men and helpers, all skilled craftsmen with years canada goose outlet new york city of experience. Not only were they good, but they were fast. Canada Goose online.

https://www.canadagooseonline.info Memorial donations made to the charity of your choice would be appreciated. Joan and Jim would like to thank Pat, Joan and Lena for their visits. Also, thank you to Ulo and Rachelle for their excellent care. Our lone west coast tour will be of the Rose Bowl in Pasadena, California. Long before there was a BCS, at a time when reaching a bowl game virtually demanded an undefeated season, the Rose Bowl was the destination of choice for every college football team in the country. (The first game in the current stadium was played on January 1, 1923.

Budget is $1000 for me, a friend, flights, and 2 hotel rooms. The only goal is to sit outside and soak in heat and synthesize vitamin D. We looked at Vegas and Miami but they were too pricey and we don’t really care about amenities (beyond a pool) or stuff to do..

One of the most reliably funny comedy showcases in Portland as well as a comedy night focused on the talent of comedians of color is awesome because they also bring in comedians from out of town, like with this show where we’re treated to the high eccentricity humor of Houston based YouTube personality Roxxy Haze. Also on the bill is Chris Ettrick, Nick Puente, Quinn Salameh, and Portland’s Funniest Person semi finalist Anchor Soong. Hosted by Jason Lamb and Julia Ramos.

Devamını Oku

The question is are you going to complain about the changes or

Afterward, see this here break the piece into a bite sized chunk. Then, place in your mouth, and slowly allow it to melt into your mouth. Finally, note the texture as you allow yourself to indulge in this delicious, decadent flavor. Marinkovich tells Shots that their long term goal is to treat a child’s entire body, and the research is gradually laying the groundwork to do that. The severely injured child in Germany offered a unique opportunity to try that, and the encouraging results are generating more enthusiasm. “I was super impressed when I saw [the] results,” Marinkovich says..

replica bags wholesale mumbai ROBERT SIEGEL, BYLINE: (Reading) You weren’t eating it. He stared down at her, trying to read her thoughts. Was it that she didn’t want to be with him or was it just too spontaneous? OK, he told her. B. The first time I asked her to dinner, she said no. The second time, also no. replica bags wholesale mumbai

replica bags india Is the Director of Tate Britain. He joined Tate in late 2015. Previously he was Director of Nottingham Contemporary, one of Britain’s leading centres for contemporary art, which launched in 2009. BJK: High Moon is so much fun to read, and also conveys fascinating information about other primates and the process of doing research in gorgeous but remote ecosystems. I was surprised though that you didn’t state emphatically that owning monkeys or other primates as pets is nowadays not only discouraged but seen as unethical and unfair to the animals. Isn’t this an important message for readers?. replica bags india

replica bags online shopping india 29 during historic floods caused by Hurricane Harvey. Armed man in Houston appeared to scare off looters from a store on Aug. 29 during historic floods caused by Hurricane Harvey. “You were promised chargers for your phone did not get that,” Busier said. “You were promised food we were like starving. And you were promised safety, you were promised to be taken care of, you were promised an experience of a lifetime. replica bags online shopping india

replica bags dubai Yes, the changes are undeniable. And things are never going back to the way they were. The question is are you going to complain about the changes or are you going to use the fast moving environment around you to outmaneuver your competition and capture market share? If you’re a professional photographer, your customers are going to expect different results from you in 2013 to what they expected just a few years back. replica bags dubai

replica bags from turkey She and her family, who have lived in the neighborhood for 10 years who should have known bear safety protocol, left the garage door open on Saturday night. That was asking for them to come in bears are infamous for trash digging.Now, because of human mistake, bears are being shot, trapped and euthanized. Some may have babies in their dens, who will most likely die of starvation without their mothers. replica bags from turkey

replica bags wholesale The trouble is her female colleague up there, Christina Koch, also wears a medium. And the station does not have two mediums that are ready to go. Only one of them has been prepped and maintained. Joe voted for that. I led the opposition against disastrous trade agreements which cost the workers of this country millions of good paying jobs. Joe voted for those. replica bags wholesale

replica bags online pakistan Defenseman Zack Bogosian, the 3 overall pick in the 2008 NHL Draft with Chicago on a conditioning stint, then chipped in a goal against Crawford at 18:36 in the second. Riley Holzapfel and Grant Lewis helped on the power play marker. Two of Chicago’s goals came off of their seven power play opportunities.. replica bags online pakistan

replica bags wholesale in divisoria One principle that might help keep morning sickness at bay is that nausea is often worse on an empty stomach. So eat small, frequent meals throughout the day rather than the traditional breakfast, lunch and dinner. Keep some crackers on your nightstand to munch on before you get out of bed in the morning. replica bags wholesale in divisoria

zeal replica bags reviews This powerful group of advisers include heads of the 15 executive departments. Each leader was confirmed by the Senate. These top aides are just a slice of the thousands of positions Trump’s transition team may need to find appointees for people who will oversee day to day operations at the agencies that make up the executive branch of government.Previous head: Ashton B. zeal replica bags reviews

replica prada nylon bags In 2016, she and her students at Vancouver Island University planted thousands of clams and oysters across coastal British Columbia and let them soak in the sand and saltwater of the Strait of Georgia. Three months later, they dissolved hundreds of them with chemicals, filtered out the biodegradable matter and looked at the remaining material under a microscope. https://www.buyreplicassale.com Inside this Pacific Northwest culinary staple, they found a rainbow of little plastic particles replica prada nylon bags.

Devamını Oku