GO Life Garden

 

Mimari                  : Go Mimarlık

Proje Yılı              : 2016

inşaat Alanı        :  15.000 m2

Konum                 : Tıklayınız.

 

Go Mimarlık & İnşaat’ın 67 konutluk yaşam sitesi projesi olan Go Life Garden, Denizli’nin gelişen bölgesinde hem yatırıma hem yaşama uygun 3 bloktan oluşmaktadır.Denizli’nin yeni yerleşim bölgesi Şemikler’de akıllı sistemlerle donatılmış, modern bir proje; Go Life Garden! 2 çocuk yatak odası,oturma ve mutfak , salon, banyolu ve giyinme odalı yatak odası ile 4+1 dairelerden oluşmaktadır. Kapalı ve açık otoparktan asansöre ve dairelere direkt ulaşım sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Kentsel alanlar geliştikçe, her şehir benzersiz bir yapısal mantık oluşturmaktadır. Bu site bulunduğu mahallenin görünümünü geliştiren örnek bir yapı olmuştur.

5017 m2 arazi üzerinde %75 yeşil alana sahip GO life garden ‘da ortak alanlardan iç mekanlara kadar en ince detaylar GO mimarlık imzası taşıyor…

***Görseller canlandırma amaçlıdır.Proje ve projeye uygun uygulama esastır.***

 

 

 

 

  A-B-C Normal Kat

Tasarladığımız ve inşa ettiğimiz tüm binalarımızda kullandığımız termostatlı yerden ısıtma sistemi, ısı bütün bir döşeme sahasından yayılmakta ve oda içinde homojen bir ısı dağılımı sağladığı için insan yapısına en uygun ve en ekonomik ısınmayı temin etmektedir.

 

  A Blok Örnek Daire

Uygulama ve dekorasyon projelerine uygun mekanlar. Geniş balkonlar ve teraslar. Yazın balkondan gelen çatal bıçak sesleri, mutlu bir aile, arkadaş ortamıyla, kahkahalarla, serotoninle, aydınlıkla, keyifle, muhabbetle, anılarla, özlemle ve her şeyin yolunda olmasıyla ilişkilendiriliyor. Sessizliğin içindeki bu küçük seslere ne büyük anlamlar yüklenebildiğini görmek ve mekanın ruhunun oluşmasında sesin / sessizliğin ne kadar etkili olduğunu deneyimlemeniz dileğiyle:)

 

 


 

Go Life Garden projemizin rahat çalışma alanlarına iş getirmek isteyeceksiniz  Evimiz… birlikte çalıştığımız, oynadığımız ve rahatladığımız bir yer.

Sade ve modern tasarım mutfaklar.

Siz de hemen yerinizi alın
Planlar, alanlar, fiyatlar konusunda bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
İletişim: 0(533) 766 0005 / 0(533) 229 8749

“People ignore design that ignores people.”

Şantiyeden

 

 

 

*Görseller canlandırma amaçlıdır.Proje ve projeye uygun uygulama esastır.*

Devamını Oku

GO 1621

 

Mimari               : Go Mimarlık

Proje Yılı           : 2017

Alan                  : 922 m2

Konum             : Tıklayınız.

 

Denizli’nin merkezi Çınar’da  GO mimarlık tarafından tasarlanan ,  kentsel dönüşüm projesiyle, yaşam ve yatırımın kaliteli olmasını hedeflediğimiz yeni binamızın inşaatı hızla devam ediyor.17 apart daireden oluşan 5 katlı binadaki dairelerin her biri 45 m2 dir.Bunlardan dördü 60 m2 olup çatı katlı ve teraslı dairelerdir.

Merkezde,  gelecekteki mahalle kimliğini geliştirecek örnek  bina , büyük ölçüde değişen  konut ve yatırım  ihtiyacını karşılayacak uygun fiyatlı apart dairelerden oluşmaktadır.Caddeye bakan iki apart ve arkaya bakan iki apartla, her katta 4 bağımsız bölüm vardır. Asansör, yönetmeliklerin gerektirdiği gibi 10 kişilik, digital göstergeli , güvenlik bağlantılıdır.

 

   İç mekanlar

Özel iç mimari çözümlerle, kullanışlı, her türlü ihtiyacı karşılayan birimler elde edilmiştir.Açık mutfaklı yaşama bölümü ve yatak odası, giyinme bölümünden geçilen bir banyo tasarlanmıştır.Yerden ısıtmaya uygun özel zemin ve banyo kapalması  kullanılmıştır.. Her dairenin iki ayrı tv anten alt yapısı, klima alt yapısı vardır.

Mobilya içine yerleştirilmiş kapılar gibi hareketli parçalar, salon, mutfak, banyo, yatak odası gibi mekanların bütünlüğünü korurken, ayrı ayrı kullanılabilen ilave yaşam alanları çıkartmıştır.

 

 

 

 

Dekoratif yalıtımlı cephe kaplamasıyla mantolama yapılarak ısı köprüleri ve kayıpları önlenecek, yere kadar dekoratif korkuluklarla yapılmış, metal çerçeveden oluşan cumba içine oturtulan pencereler aydınlık ve ferah mekanlar yaratacaktır.Tasarladığımız ve inşa ettiğimiz tüm binalarımızda kullandığımız termostatlı yerden ısıtma sistemi, ısı bütün bir döşeme sahasından yayıldığı ve oda içinde homojen bir ısı dağılımı sağladığı için insan yapısına en uygun ve en ekonomik ısınmayı temin etmektedir.

   Çatıkatı İç Mekanlar

 

   Şantiyeden

Radye temel yapılmıştır.Yapının tüm alt alanını kaplayan kalın plak temel olan radye temeller sayesinde yük tüm plan alanına yayılır. Yeraltı yüzey ve sızıntı sularının yanı sıra kar ve buzun erimesinden oluşan sulardan binayı korumak için bohçalama metoduyla yalıtım yapılmıştır.Bohçalama metodu ile bina temeli bir membran tabakası ile çepeçevre sarılarak, yalıtım tabakası hazırlanır ve bu ”bohça”nın içine temel oturtulur.

 

Devamını Oku

GO 237

Mimari              :  Go Mimarlık

Proje Yılı          :  2017

Alan                  :  6150 m2

Konum             :  Tıklayınız.

Denizli Çakmak Selçukbey’de  GO mimarlık tarafından tasarlanan, 18  daireden oluşan 5 katlı binadaki dairelerin her biri 220 m2 dir.Bunlardan dördü 300 m2 olup çatı katlı ve teraslı dairelerdir.Her katta 4 bağımsız bölüm vardır. Giriş, danışma ve karşılama bölümlü, interkom sistemiyle entegre akıllı ev sistemi ile 7/24 güvenlikli bir binadır.Asansör, yönetmeliklerin gerektirdiği gibi 10 kişilik, digital göstergeli , güvenlik bağlantılıdır.Kapalı ve açık otoparktan asansöre ve dairelere direkt ulaşım sağlamak üzere tasarlanmıştır.Her daire için iki otopark bulunmaktadır.

 

İç mekanlar dekorasyon ve detay projelerine göre birinci sınıf malzeme kullanılarak tamamlanacaktır.Şömineli salonlar, kilerli ve yaşam bölümlü mutfak, giyinme ve banyolu yatak odası ve çamaşır odasıyla bir yaşam alanından beklenebilecek her türlü konfor düşünülerek tasarlanmıştır.

“Ömür boyu konforlu yaşamın adresi”

 

Profesyonel ekibimiz tarafından tüm detayları düşünülmüş çizilmiştir.

 

Şantiyeden

Devamını Oku

GO Bağımsız Binalar

 

 

IN THIS HOUSE WE’RE FAMILY LOVE EACH OTHER LAUGH A LOT SING OUT LOUD DO HUGS SMILE SHARE GOOD THINGS FORGIVE QUICKLY DO I’M SORRY SHOW RESPECT PLAY NICE PLAYFAIR DO THE RIGHT THINGS DO YOUR BEST SAY THANK YOU &PLEASE HONEST WITH ONE ANOTHER KEEP YOUR PROMISES BE TRUTHFUL BE POSITIVE BE GRATEFUL BE HUMBLE

Devamını Oku

Tonight, the most popular show in sports entertainment

https://www.guoshijerseys.com Tonight. Tonight, the most popular show in sports entertainment presents Edge. Edge. So this depends greatly on how you (or your DM) run the game. As a house rule at my table I have decided that unless there is some reason it would be an issue (verbal commands during stealth, somatic component while trying to be deceptive, etc.) my players don’t need to worry about having a hand free. In game it is justified by having arm movements be the somatic component, not fingers or hands, therefore it can be done while holding a mace or sword during combat..

Cheap Jerseys free shipping Honestly, don’t let it stress you out. I am at level 87 and I will never win COM. Came in second once about 3 years ago. Lewinsky. That did more damage to his credibility than any other single act. The American people have a right to expect their president to be completely truthful, as they can expect you and me to be completely truthful.”. Cheap Jerseys free shipping

Cheap Jerseys china For these reasons and more, DayZ 2 wholesale dog jerseys should be developed behind closed doors so the community doesn misinterpret “goals” as “promises”. These things happen CONSTANTLY in game development. You just don see them because you not part of early access. You grew up in Miami County or just cheap nfl jerseys coupon code assumed it was a carbon copy of every other rural county in the Midwest we got news for you. The Miami County you remember is being captured in a new way, Thompson said. Events you heard about are worth checking out, and the vacation you been dying for is more accessible than you think.

cheap nfl jerseys Good luck! I had a very similar relationship (minus the smelly/no showering part). However, he was controlling, manipulating and eventually VERY abusive. It took me over 10 years to escape and I continued to live in fear for 3 years after leaving, He did not care that a restraining order was in place. cheap nfl jerseys

Fortunately, the Fr O’Leary Total Abstinence Hall Hurling Club had disbanded to join with St Finbarr’s about that time. Sean McCarthy and Tom Irwin, both officers of the County Board, asked to borrow the old Crimson and White old set of jerseys from Fr O’Leary’s T A Hall. There were only 15 jerseys available and Cork supplemented the set by purchasing white pullovers for the substitutes..

Cheap Jerseys china I would say that New England and Cascadia have similar reason as Hawaii. Cascadia was mostly under British Rule until 1843 when American colonists pulled the region into the United States. And New England I think somewhat speaks for itself with the names of both it and the places within all having very distinct british roots. Cheap Jerseys china

wholesale nfl jerseys from china Stephen Martin told KOAA that he decided Sunday night to close Prime Time Sports for good because he can keep the doors open anymore. Decided to stop selling Nike merchandise in September of 2018 and posted a large signin the window of the Colorado Springs store that read: choosing to stand / All Nike 1/2 price / doing it. The next several months, Martin said his stand against Nike turned out too difficult to uphold financially.. wholesale nfl jerseys from china

wholesale jerseys from china And another third of the country is tuned out and that will not change because the lies and obfuscation are only going to increase in volume as we approach next November. Moneyed interests both inside and outside the country are going to dump massive resources to cheap jerseys store near me ensure that both the executive branch and Senate remain in the hands of their allies. If Trump gets another term, then judiciary will cede to the executive and the president becomes an emperor, barring intervention from the military.. wholesale jerseys from china

Cheap Jerseys from china The next couple of months, we’ll be cheap jerseys making changes to improve the Messages system within My eBay, the company said. Complete, you’ll enjoy enhanced search functionality, a new auto archive function for easy email organization and more. Will start removing old emails on September 12, so if you have anything that needs saved, you better get to it.. Cheap Jerseys from china

visit homepage wholesale nfl jerseys Especially when it came to ribs because so many people already have a way to make them that yields amazing results in 4 8 hours. I set out to make ribs amazing in 4 hours and had great success. I have since started looking at other foods to bring cooking times down as a way of cheap nba jerseys 4xl convincing others that SV is a solid options as part of an overall meal plan.. wholesale nfl jerseys

cheap jerseys Heidi Heitkamp. Additionally, Missouri Democratic Sen. Claire McCaskill was projected to lose her re election bid, and Nevada Democratic Rep. I cannot believe that you are here to seriously engage in intellectual inquiry. Either you are deliberately trying to waste people time or you just don care to think about any of the things you are posting here with any degree of intellectual honesty and acumen. I am done engaging with you unless you can give me any indication that I am getting through to you at all. cheap jerseys

wholesale jerseys Brother, it not all about “I’ve got mine, fuck you”. I rented a place for 5 years in Ventura, County. The last year we were there they opened a homeless shelter a block away from my house. Vulkan said it in praise of Ferrus Manus, after the One Hundred and Eighty Fourth Expedition when our Legions jointly liberated the ork dominated worlds of the Shoxua Cluster. The fighting had been fiercer than anything we had expected. Your primarch said in jest that his arm was tired from killing so many orks, and Vulkan retorted with “the flesh is weak, but deeds endure” wholesale jerseys.

Devamını Oku

But the system isn built to keep players like Thielen from

https://www.cheapjerseysfanstores.com xenoblade chronicles 2 online at lowest price in india

read review wholesale jerseys McDermott and Spelling have been married since 2006. They both were married to other partners before but began having an affair the first night they met during the taping of the Lifetime movie, Over Murder. They have four children together. AeroAnalysis offers wide variety of services, ranging from providing data and cost models to consultancy possibilities. Check out our website for more information. Though we believe in the strong nature of our analysis, we are in no way giving buy or sell recommendations and advise everyone to do their own due diligence before making investment decisions.. wholesale jerseys

wholesale jerseys from china It wasn that Thielen couldn play. He was the receiver at Detroit Lakes who made a play whenever a run first offense needed one, the young wideout at Minnesota State Mankato who somehow lead the team in catches every week, even when the game plan wasn designed to feed him the ball. But the system isn built to keep players like Thielen from falling through the cracks.. wholesale jerseys from china

Cheap Jerseys china We have been encouraging him to be an all around student. So far, he has proved himself. Have a mind, you can do it, Enin parents always told him, he said.think my preference is Yale, he said. Finally, as someone that owns 3 Swiss watches, I like the history of GS. Their sole goal was to beat the wholesale penguins jerseys Swiss at their own game as a huge underdog, and they largely did it and they did it right. Every single thing jn the watch is made by them down to the metals and the Quartz crystal (which they grow their own!). Cheap Jerseys china

cheap nfl jerseys 2 years agoThis is total rubbish, I have a female best friend who can and is my only friend I can go down the pub with and shot and drink anything all afternoon, night and still get the shopping, lunch and life done and go out for some more. Infact she is the only person I know who can sit there in a 2 hour session or less and get through a liter and more of spirits and wake up with no more than a dry throat the next day and etc. That being said I have a high tolerance to alcohol due to it being a daily problem that anxiety drove me to but when i’m not having anxiety/stress I can function if not better than most dumb ass sober people without breaking a sweat. cheap nfl jerseys

Cheap Jerseys from china Any post that asks for upvotes will be removed as this is extremely lazy and breaks Reddit rules. Extremely low effort posts such as non Raimi reaction images with the title as the caption will also be removed. Posts with basically no punchline that are just descriptions of movie scenes also fall under this rule. Cheap Jerseys from china

wholesale nfl jerseys from china The main selling point of Obamacare was to make healthcare more affordable. Since it was passed premiums are up more than 50% and deductibles more than 150%. What it really was, was a multi billion dollar kickback to the healthcare industryDr. That is on them. They shouldn have gone all proof Nazi ovet a dubious claim they made and had the burden to prove. Since they did this I asked them for their proof. wholesale nfl jerseys from china

Cheap Jerseys free shipping These are published on websites and social networking pages as well. They are no doubt one of the most established and successful baseball teams known world over and top favorites in the Big Apple. There are generally 2 types: overuse injuries and acute traumatic injuries. Cheap Jerseys free shipping

wholesale nfl jerseys You are worth it. You aren’t a bad person. You lack support through the most socially awkward times: 17 early 20s. Individuals with better negotiation cheap jerseys from china reddit skills are likely to drive great success to the organization. Most representatives spend over half of their hours in the work environment and its condition enormously impact their execution. Given this, a fruitful salesman can rise high inside an organization and, more effectively than other industry. wholesale nfl jerseys

wholesale nfl jerseys from china I watched this thing for about 30 more minutes and it never moved after from what I could tell. It just sat out there for awhile until I got kinda freaked out and went inside. The thing that stood out to me was the light this thing was pushing off. He also was a Feature Reporter for the New York cheap jerseys los angeles Islanders of the NHL, despite his heavy allegiance to the Rangers. There he interviewed some of the cheap nhl youth jerseys top players within the Islanders locker room, and around the league for air during Islanders’ game broadcasts on WRHU. His interviews were also aired during the 2013 Stanley Cup Playoffs against the Pittsburgh Penguins, which were simulcasted on 98.7FM ESPN Radio New York, and WFAN 660AM..

cheap jerseys Id also suggest attending some of je\Na wholesale jerseys the online groups. It’ll give you a better understanding of how groups generally run. Also, Noah Levine does a dharma talk every Monday at 7:30 PST that’s worth checking out as well. What Are The Benefits of Speed Training?Sports is one such activity that is being taken up nowadays more seriously and how to increase the speed with various speed training techniques of performing sports is a big concern, both personally as well as professionally. To increase the ability of the body to perform faster will help the individual to do their tasks well. Most of the sessions that aim to increase speed are aiming to give multiple benefits to their cheap jerseys.

Devamını Oku

Because whenever there are children dying of starvation or

Look At This Cheap Jerseys china https://www.jerseys-nfl.com samsung galaxy a20e price in india

Cheap Jerseys china The carmaker has ambitious plans for China. A new manufacturing plant in Shanghai Tesla’s Gigafactory has been under construction since the start of the year. It’s the company’s first factory outside the United States. I was dating this girl who seemed awesome and everything was going well. After a few weeks, I introduced her to some friends, including one female friend (you can see where this is going.) Everyone liked her and all seemed well, but as soon as we left, the girl I was dating started interrogating me about my “relationship” with my platonic female friend. My friend has been with her boyfriend for nine years, but this woman was convinced that something romantic was going on between us, no matter what I said. Cheap Jerseys china

cheap jerseys They not consumers. That why we need regulations. Because whenever there are children dying of starvation or because of a lack of medicine, it not because that food or medicine doesn exist. The footage of Isolde (Izzy) Raj Seppings and cheap jerseys in mumbai her father being told they could be arrested and may be used if they failed to move on from the rally went viral on Thursday.Her emotional yet brave display was captured by journalism student River McCrossen who posted it on Twitter, describing Izzy as during the police intervention.people have asked me what motivated me to drag my dad on a one hour bus trip to Kirribilli House on one of the hottest days of summer, she wrote.answer? Our politicians denial, and the inaction of our government and our prime minister. Went on to explain she believes cheap jerseys online china the Australian Government has gone on for far too long and writes she of the lies and misdirection tired of watching my future, my friends and family futures, all of our futures, burn before our very eyes, Izzy said.She then went on to criticise Mr Morrison for taking a family holiday to Hawaii cheap jerseys near me as more bushfires ignite in the blistering summer heat.Marching across Sydney Harbour Bridge for action on climate change.The prime minister is expected to visit Rural Fire Service headquarters over the weekend after flying into Sydney on Saturday.Mr Morrison has defended his family holiday to Hawaii during the bushfire emergency, saying it was arranged some time ago.But he has been criticised for going on leave as intense blazes wholesale football jerseys in india burned across the country.deeply regret any offence caused to any of the many Australians affected by the terrible bushfires by my taking leave with family at this time, Mr Morrison said on Friday.have been receiving regular updates on the bushfires disaster as well as the status of the search for and treatment of the victims of the White Island tragedy. Two volunteer firefighters were killed in a vehicle turnover near Buxton, south west of Sydney, on Thursday night.. cheap jerseys

Cheap Jerseys from china When people refer to addiction and mental illness, I think they are talking about the highly visible homeless who are often associated with delinquency those who sleep on the streets or in tent cities. To be clear, I not saying that drug addiction is cheap jerseys el salvador the 1 cause of homelessness, but the evidence that drugs are a major factor is blindingly obvious, IMO. I sure you seen the posts in this sub: pictures of needles in public places. Cheap Jerseys from china

wholesale jerseys Most manufacturers go an extra mile when designing and making these trousers for ladies. Almost every sports brand in America offers a variety of sports jerseys and tracks designed for professional women players. They are available in an assortment of brands, colors, sizes and styles. wholesale jerseys

wholesale jerseys from china On Friday, he again had 33 points, and added a career high tying nine assists, as well as four rebounds and two blocks against Los Angeles. And Saturday, he turned in 34 points, six assists, and six rebounds vs. Chicago.. I mean Smash is a game that can be played on a competitive level. It had a high skill ceiling, involves lots of knowledge of game data and strategy, reaction time. Its a fighting game, someone wins. wholesale jerseys from china

wholesale nfl jerseys People would only succeed in betting if they find a very reliable method and technique of choosing picks. This is necessary considering NCAA is very hard to evaluate and asses. It seems just as long since the time the Vikings starting quarterback, Brett Favre began his strike of 297 consecutive games as the starting quarterback. wholesale nfl jerseys

wholesale nfl jerseys from china We as viewers initially root for him as a down trodden protagonist racing against time to provide for his family before he succumbs to his terminal cancer. But over time we witness how the power and confidence he attains begins to unlock and embolden the darker sides of his nature. By the end of the show, and especially on a rewatch, you are desperately wanting somebody to bring this monster to justice. wholesale nfl jerseys from china

cheap nfl jerseys He also felt pressured into including nudity for the sake of nudity and felt really guilty about it. He never wanted to ask a woman to get naked on film again. He let the porn star get naked for Zach and Miri but had Elizabeth Banks keep her clothes on, even when she volunteered repeatedly to get naked for the scene.. cheap nfl jerseys

Cheap Jerseys free shipping Vitamin D is crucial for the body. Among its attributes, it strengthens bones by helping the body absorb calcium and phosphorus from food. Low levels of vitamin D can cause rickets in children and an adult bone disorder called osteomalacia. Owned by the IT giant Microsoft Inc, Xbox has great games which compel modern gamers to spend their entire day mastering them on every level they come across. The character may have very different traits from what the person may have in real life and this teaches the player a few more things that he could put to use in life. Some games have garnered tremendous popularity due to their simplicity and high fun factor, such as the Ben10 game Cheap Jerseys free shipping.

Devamını Oku